Hakkımızda

ASİST HİZMET FİLO VE SERVİS YÖNETİMİ

Asist, kamu kurumları ve kuruluşlarının, özel sektör firmalarının sahip oldukları araç, iş makineleri ve ekipmanlarının periyodik bakım, arıza tamir, yetkili servis, yedek parça ve sarf malzeme teminini yapan ve yerinde operasyon hizmeti veren bir filo ve servis yönetimi şirketidir.

 

Asist, kurumların bu alanda yaşamakta oldukları personel yönetimi sorunları, verimsizlik, yüksek maliyetler, yedek parça temini sorunları, farklı dış servislere bağımlılık gibi sebeplerden kamu hizmetlerdeki aksamaların önüne geçerek profesyonel çözümler üretmektedir.

 

Özellikle belediye hizmetlerinde kullanılan tüm marka ve model araçların servis bakım ve tamir hizmetlerini tek elden profesyonel bir şekilde ve kurumun kendi adresinde gerçekleştirmektedir.

 

Asist, sektördeki tecrübesi ve birçok firmanın bayi ve distribütörlüğü ile yedek parça ve sarf malzeme tedarik zinciri ile kısa sürelerde gerçekleşen bakım ve onarım işlemleriyle amortisman maliyetlerini minimum seviyelere indirmektedir.

 

Tüm araçlar için tek elden çözüm sunarak, kaynakların verimli kullanılmasını, bakım ve onarım sürelerinin kısalmasını, takip, denetim ve raporlama sistemleriyle kurumlarda araçlara bağlı işlerin aksamamasını sağlamaktadır.

 

Asist, tüm bu işleri Albayrak Grubu bünyesinde yurt içi ve yurt dışında 25 noktada, 200’e yakın personeliyle, 1500 den fazla araç ve iş makinesine 7/24 bakım, onarım, yedek parça tedarik hizmetleri vermenin tecrübesi ve gücü ile gerçekleştirmektedir.

Asist Nasıl Çalışır?

Öncelikle kurum veya firmadaki araçların mevcut durumlarıyla ilgili uzman ekip detaylı keşif çalışmaları ve analizler yapmaktadır.

 

Envanterde bulunan araç, makine ve ekipmanların marka, model, km, mekanik, motor, elektrik-elektronik, kaporta mevcut durumları tespit edilerek kurumun alışkanlıklarına ve kültürüne en uygun çalışma modeli planlama yapılmaktadır.

 

Yapılan analizlerde elde edilecek avantajlar ve maliyet farkı net olarak ortaya çıkarılmakta, böylece firmalar Asist’le çalışmaya başlamadan kazançlarının neler olacağını görmektedirler

Asist’in Avantajları Nelerdir?

 • Kurumsal takip sistemi ile denetim kolaylığı sağlanmaktadır.
 • Servis, tamir ve bakım işleri kurumun kendi lokasyonunda gerçekleştirilmektedir.
 • Kaynaklar verimli kullanılarak, maliyetler minimum seviyelere inmektedir.
 • Kurumlar personel seçimi ve istihdamı konusundaki sorunları yaşamazlar.
 • Yedek parça ve sarf malzeme alımı sürecindeki bürokratik engeller ortadan kalkmaktadır.
 • Çalışana bağlı olmayan, sistemin yönettiği bir düzenle işler kolaylıkla sonuçlanır.
 • Personel ve alt yapı yetersizliği sebebiyle dış servis bağımlılığı ortadan kalkar.
 • Kullanılan araç ve iş makinelerinin satın alındığı firmaya olan bağımlılık ortadan kalkar.
 • Tamir ve bakım işlerinde yaşanan sorunlardan dolayı hizmet aksamaları olmaz.
 • Tamir, bakım, yedek parça ve sarf malzeme ve personel çalıştırma giderleri düşmektedir.
 • İşlerin başlangıç ve bitiş süreleri net olarak takip edilebilmektedir.
 • Dokümantasyon ve evraklama süreci ve maliyeti ortadan kalkar.